Клуб любителей восточноевропейского народного фольклора
       

Воскресенье, 31.05.2020, 09:57

Приветствую Вас $

USERNAME$ | RSS | Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Главная » Статьи » Музыкальные колллективы

Гурт "Рожаниця"

«Рожаниця» – Богиня родини, людської долі, родючості, домашнього вогнища, берегиня живої води, наділена мудрістю пророчиця, покровителька кохання, багатства, щастя, краси та шлюбу. Вона опікується жіночою долею та дітонародженням. Згідно з древньою вірою, Богиня вдень і вночі оберігає кожну матір і її немовля від злих сил, а також має таємничий зв’язок із зірками.
Основою діяльністю ансамблю є виконання автентичних пісень, відтворення традиційної календарної та родинно-побутової обрядовості, проведення майстер-класів з народних танців та ремесел.

Репертуар колективу є результатом фольклорно-етнографічних експедицій керівника гурту та його учасниць, які залюбки збирають фольклор різними куточками України. Пісні, танці й обряди записані від безпосередніх носіїв народної традиції. Це переважно український фольклор Слобожанщини, Полісся, Поділля та Центральної України, а також деякі болгарські, молдавські, польські та російські народні пісні, записані від національних етнічних меншин, які проживають на території України.
У липні 2012 року вийшов дебютний альбом гурту «Рожаниця» - під назвою «Ворота, розходітеся». Для своєї першої роботи учасниці колективу обрали структуру – річного календарного циклу.., циклу життя. Все починається з Різдва, колядками й щедрівками, а далі через веснянки, купальські та петрівчані пісні приходить до осені, до весільного обряду. Звичайно, все це прикрашено всілякими побутовими, ліричними, жартівливими та застільними піснями – в цілому дуже яскраве та різноманітне пісенне мереживо.

У січні 2016 року ансамбль презентував свій третій диск - "Загадайте колядувать". До якого увійшли яскраві зразки колядок та щедрівок, що традиційно виконуються на зимові свята від Різдва до Водохреща, а також кілька жартівливих пісень, які були зібрані керівником та учасниками гурту в польових дослідженнях різними регіонами України, від безпосередніх носіїв місцевих традицій.
Категория: Музыкальные колллективы | Добавил: admin (23.01.2016)
Просмотров: 1529 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Форма входа

Наш опрос

Когда вы слушаете народные песни
Всего ответов: 383

Поиск