Клуб любителей восточноевропейского народного фольклора
       

Воскресенье, 31.05.2020, 09:03

Приветствую Вас $

USERNAME$ | RSS | Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Главная » Статьи » Музыкальные колллективы

Фольклорний гурт лемківської пісні та танцю “Kyczera”
Гурт був створений восени 1994 року. Засновником є художній керівник гурту Єжи Старзинський (Jerzy Starzyński), та музиканти родом з Нижньої Сілезії, з околиць міста Легніца в Польщі. Ця команда була однією з небагатьох в ті часи, хто грав фольклор лемків. У репертуарі гурту стародавні лемківські пісні, танці, обряди, гумористичні жанрові сцени. Матеріал для своєї творчості Kyczerą черпає зі своїх архівів, які здобуті за власні ресурси. Колекція гурту вже налічує кілька сотень артефактів. Музиканти їздять в експедиції по селах і переймають старі звичаї, обряди, пісні, танці, жарти, оповідання.Поруч з художньою та документальною, гурт вжив ряд інших ініціатив. Серед іншого, організовує традиційне свято "Matanok" - святкування Нового року для молоді, зустрічі Різдва та Великодня для самотніх і літніх, танцювальні семінари, вечори поезії Лемківщини, конкурси старих, найоригінальніших пісень Лемко під назвою "З temkiwskoj Studénky", виставки "Лемки Нижної Сілезії - вчора, сьогодні, завтра?". Гурт також займається поширенням цих заходів у ЗМІ.

В даний час ініціативна група утворена в м. Легніца у Центру лемківської культури. Розроблено програми сприяння розвитку під назвою "Центр культури лемків - відкрите місце зустрічі". Був класифікований на заключному етапі конкурсу "Маленька Батьківщина. Традиція для майбутнього ".

За свою діяльність гурт “Kyczerą” був удостоєний нагороди імені Оскара Кольберга (1995), приз Міністра культури України (1993), "Rudolfina" - приз губернатора Легниці (1996). На Національному культурному ярмарку в Волові (Wołów) гурт двічі отримав звання Містер ярмарки (Mistera Targów). Гурт також є лауреатом кількох конкурсів: фестиваль Української культури в Сопоті. Багато разіввиступали на польськім радіо і телебаченні — у програм з серії: "Burczybas", "Музичний атлас польських", "Культура в шосе", "Народна музика", "У будинку" .Декілька раз давали концерти в Німеччині (концерти в Берліні та Мюнхені -. 1996, 1997), Словаччина (1994,1996), Україна (1992 р), Португалія та Іспанія (1996), Франція (1994) та Італія (1997). Музиканти брала участь у багатьох фольклорних фестивалях у Польщі "Лемківська Ватра " в Михайлові (Michałowie), “Бескиди Тиждень культури ", Музичні ноти в Закопане. Гурт є ініціатором та співорганізатором Міжнародного фольклорного фестивалю національних та етнічних меншин "Європа без кордонів" у Легниці.

Склад музикантів:
Piotr Hojniak - скрипка
Michał Olesniewicz - скрипка
Michał Kolar - скрипка
Katarzyna Sorokanycz – скрипка
Andrzej Olejnik – скрипка, вокал
Dariusz Kobani - контрабас
Andrzej Peregrym – акордеон
Jan Porucznik – кларнет
Категория: Музыкальные колллективы | Добавил: admin (24.09.2015)
Просмотров: 761 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Форма входа

Наш опрос

Когда вы слушаете народные песни
Всего ответов: 383

Поиск